Aklıselim kazanacak

Bugün Trabzonspor-Fenerbahçe maçı oynanacak.Bütün hafta takip ettim. Özellikle sosyal medyayı. Beni sevindiren; hem Trabzonspor hem de Fenerbahçe’nin gerginlik yaratabilecek açıklamalardan uzak kalmasıydı.
Hele Abdullah hocanın açıklamaları tam bir futbol adamı açıklamaları. Helal olsun.Ama gelelim futbolun başına gelen en büyük bela sosyal medyaya…
Özellikle bazı Galatasaraylı hesaplar resmen maçın altına dinamit koymaya çalışıyorlar. Tabii bir de Galatasaray’ın resmi hesabı. Bir basketbol maçı karesinde 61 numaralı forma giyen bir basketçiyi paylaştı.
Aklı sıra subliminal mesaj veriyor. Ve özellikle Trabzon’un hassasiyeti üzerine oynuyorlar.İki takım ilk kez oynamıyor. Bugün de oynayacaklar, yarın da oynayacaklar.
Allah korusun orada bir olay yaşansa bunun vebalini kim ödeyecek?
Yoksa her zamanki gibi yine almaza mı yatacaksınız? Aradan mı sıyrılacaksınız?
Şimdiden söyleyeyim bu sefer olmaz.
Ve eminim size rağmen aklıselim kazanacak.

Başkan niye gitmedi?

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’e rağmen maça gitmemesi eleştirilere neden oldu. Ancak şunu hemen belirtelim; Mehmet başkanın o gece daha önce söz verilmiş bir iftarı vardı. Bu yüzden maça gidemedi. En azından kendi ifadesi böyle. Belki akşam birlikte olamadılar ama Büyükekşi, Fenerbahçe Kulübü’nün Ceferin için verdiği öğlen yemeğine katıldı. Tabii ki oruçlu olduğu için sadece oturdu. Akşam gelemeyeceğini de orada bildirdi. Araştırmadan yazmak ise artık moda oldu.

Arda krizi loading

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Arda Güler konusunda fazla oynamaması nedeniyle çok kararsız. Hazırlık maçlarına denemek için aldı. Ancak Almanya’da düzenlenecek EURO 2024 kadrosuna dahil edilip edilmeyeceği meçhul. İtalyan hoca daha çok oynayanlara yer vermek istiyor. Krize hazır olalım. Çünkü Arda Almanya kadrosuna alınmazsa ortaya çıkacak tepkiyi düşünmek istemiyorum. Bana göre Montella kendi açısından haklı olabilir ama Arda orada olmalı.

Murat Özkaya

Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya, Pendikspor ile ilişkilerini pek de inkar etmiyor. Şimdi seneye Eyüpspor gelecek. Pendik de kümede kaldı diyelim. O zaman ne olacak? Malum FIFA kurallarına göre aynı organizasyonda aynı sermaye iki kulüp ile çalışamaz. Bu konuda 2009 yılında Ankaraspor’un neden küme düşürüldüğünü Murat beyin araştırması lazım. Tabii bir de TFF’nin ilgili talimatının 14. maddesini okuması gerekiyor. Acaba bunların farkında mı?

Terim’i ara hocam

Fenerbahçe’ye kurada Olympiakos çıktı. Fatih Terim ise yeni takımı ile 2-3 hafta önce Olympiakos’u yendi. Bence İsmail hoca, Fatih hocayı aramalı. Gurur yapar mı bilmiyorum? Ama ararsa Fatih hocanın yardım edeceği ve rakibin zaaflarını söyleyeceğinden adım gibi eminim.
Son tura bakarsak Olympiakos çok dengesiz bir takım. Ne yapacakları belli değil? İsmail hocanın her bilgi kırıntısına ihtiyacı var. O yüzden diyorum ki İsmail hocanın Fatih hocayı araması lazım.

Hiç olmadı T.M.

Fenerbahçe-Pendik maçından sonra İbrahim Üzülmez sıcağına sıcağına ağzına geleni söyledi.
Hadi onu anlarım. Peki eski futbolcu T.M.’ye ne demeli?
Diyor ki, “Mert Hakan Yandaş hadi sıkıyorsa bu hareketleri Trabzon’da yap.”
Bu adam eski bir futbolcu. Mert Hakan ile meslektaş sayılır. Benim gözümde bu açıklamanın Trabzonsporlu taraftarları tahrik etmekten, hepsini Mert Hakan’ın üstüne salmaktan başka anlamı yok.
Tıklanma ya da izlenme için değer mi?
Eleştirmenin başka yolu yok mu?
Örneğin; “Mert sen Fenerbahçe forması giyiyorsun. Sana yakışmaz…”
Ya da, “Olmadı Mert Hakan…”
Bu kadar basit.
Ama yok! En aklı başında saydıklarımız bile şuurunu yitirmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x