Hindistanlı Bajaj LPG’li otomobilini Türkiye’ye getiriyor! İşte 300 bin TL’ye satılacak minik dev!

Bajaj hali hazırda Hindistan’ın en büyük motosiklet üreticilerinden birisi. Nitekim Bajaj motorları ülkemizde de hayli talep görüyor. Özellikle de Pulsar. Şimdi ise Bajaj ülkemizde ilk otomobilini satmaya hazırlanıyor. Yeni Qute!

Bajaj Qute dışarıdan bakıldığında ülkemizde satılan mini elektrikli otomobilleri andırıyor olabilir. Fakat Bajaj Qute, LPG ile çalışan bir motora sahip. Dolayısıyla onun için minik bir dev diyebiliriz. Bu otomobilin eski versiyonu yaklaşık olarak 10 yıl önce Türkiye’ye gelmişti. Fakat çok tutmadı.

Bilindiği üzere bu tarz mini elektrikli otomobillerde güçsüz bir elektrik motoru, düşük menzil ve düşük hız limiti kullanıcıların canını sıkıyor. Bajaj Qute ise yüksek menzili, LPG’li motoru ve saatte 70 km’yi aşan hızı ile tüm beklentileri karşılıyor.

Otomobilde minik bir LPG motoru bulunuyor. Bu motora rağmen Bajaj Qute 4 kişilik bir oturma alanına sahip. Koltuklar yatmadan 35 litrelik bir bagaj hacmi bulunuyor.

Eğer koltukları yatırırsanız karşınıza oldukça geniş bir bagaj alanı çıkıyor. Peki otomobilin yakıt deposu kaç litre?

Bu araç 20 litrelik bir yakıt tankına sahip. Dolayısıyla boyutuna göre uygun bir yakıt deposuna sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Saatte 70 km hıza ulaşan otomobil hem şehir içinde, hem de şehir dışında oldukça güçlü bir alternatif sunuyor. Özellikle otomobilin LPG motoru ile gelmesi büyük avantaj diyebiliriz.

Keza Bajaj Qute ile şehirler arası yolculuklara çıkmak da mümkün. Peki ama bu otomobilin fiyatı ne kadar? Sıkı durun belki de en can alıcı kısım burası.

Otomobil yurt dışında vergiler dahil 180 bin TL’ye satılıyor. Türkiye’de tüm vergileri eklediğimizde ise karşımıza 300 bin TL’lik bir etiket çıkıyor.

Bajaj’ın bu minik devi bu yılın ikinci yarısında Türkiye pazarına getireceği belirtiliyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x