İftar menüleri 2024: 10. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 10. günü iftar menüsünden merhaba!

Öyle ya da böyle derken Ramazan ayının üçte birini tamamladık. Yine geçtiğimiz ilk on gün gibi birbirinden güzel ve lezzetli sofralar kurmaya devam ediyor aynı zamanda iftar saatini iple çekiyoruz.

Ramazan ayına özel 30 güne 30 ayrı iftar menüsü ile “iftara ne pişirsem” diye düşünmemeniz için hazırladığımız iftar menülerinde bu gün 10. gündeyiz. Bu günde birbirinden lezzetli tarifler ile çorbasından tatlısına kadar her şeyi düşündük.

Hadi daha fazla uzatmadan 10. gün iftar menüsüne geçelim;

10. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Patatesli pırasa çorbası,
  • Et sote,
  • Pirinç pilavı,
  • Sultan sarması

PATATESLİ PIRASA ÇORBASIRamazan ayının 10. Günü iftar menüsüne sebze sevmeyen kişilerin bile severek içeceği bir çorba tarifi ile başlıyoruz. Patatesli pırasa çorbası, besin değeri yüksek ve lezzetli bir çorba tarifidir. Kremalı çorba tarifleri arasında kendini sevdirecek patatesli pırasalı bu çorba tarifi, damak tadınıza oldukça yakışacak.

Sebzeyi sevdirir: Patatesli pırasa çorbası tarifi

ET SOTE


Etli yemekler arasında en sevilenlerden bir tanesi de et sotedir. Et sote, kavurmaya göre daha sulu yapılır ve ekmek bandıra bandıra tadı çıkartılarak yenir. 10. gün iftar menüsünde de et soteye pideyi banmaya ne dersiniz?

Bol pide yedirecek: Et sote tarifi

PİRİNÇ PİLAVI


Etli yemeklerin vazgeçilmez yancısı tabi ki de pirinç pilavı. Tane tane kaşıktan dökülen iyi bir pirinç pilavının sırrı ise her bir pirinç tanesini ısıdan nasibini alacak şekilde kavurmaktan geçer.

Bu pilavın müptelası olacaksınız:  Pirinç pilavı tarifi

SULTAN SARMASI


Sultan sarması, hafif lezzeti ve kolay yapımı ile sütlü tatlı severlerin bayılacağı bir tarif. 10. gün iftar menüsüne, çayın yanına ister meyveli ister sade olarak yapabilir ve iftar sofrasındakileri kalbinden vurabilirsiniz.

Bir bardak sıcak çay eşliğinde iyi gider: Sultan sarması tarifi

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

11. gün iftar menüsü için aşağıdaki linke tıkayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x