Mario Jardel’den Fenerbahçe göndermesi! ‘Çok para harcamak yetmiyor’

Galatasaray’ın iz bırakan forvetlerinden Mario Jardel, Türkiye Gazetesi’ne açıklamalar yaptı. Jardel kendisi gibi bir forvetin şu an 300 milyon euro edeceğini belirtti.

ICARDI KENDİ TARİHİNİ YAZIYOR
Brezilyalı futbolcu, Icardi için şunları söyledi: “Biz kendi tarihimizi yazdık o da öyle yapıyor. Biliyorum ki yaşadığım başarılar hiçbir zaman silinmeyecek. Süper Kupa’yı kazanmıştık. Büyük bir beklentiyle gelmiştim ve attığım gollerle karşılığını vermiştim. Futbol gelişti ve değişti. Eskisi gibi sabit ve çok gol atan santrfor kalmadı. Benim dönemimdeki gol ortalamalarına şu an rastlanmıyor”

GALATASARAY’I HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIM
“Galatasaray’daki hatıralarını hiçbir zaman unutmayacağım. Keşke 3-4 yıl daha kalsaydım. Benim için çok farklı senaryolar gelişebilirdi.”

FENERBAHÇE TESPİTİ: FAZLA HARCAMA İLE BAŞARI YAKALANMIYOR
“O dönem Fatih Terim ve Lucescu gibi hocaların da ciddi katkısı vardı. Şu an da Okan Buruk aynı şekilde devam ediyor. Mesela Fenerbahçe çok uzun zamandır fazla harcama yapıp, büyük yatırımlar yapıyor ama istenen başarıları yakalayamıyor. Çok para harcamak takım olmaya yetmiyor. Bazen bütün parçaların bir yere oturması gerekiyor”

BEN ŞU ANDA 300 MİLYON EURO EDERDİM
“Şu an 20 gol atan oyuncu 150 milyon euroya satılıyor. Jardel gibi isim olsa 50-60 gol atsa 300 milyon euro ederdi. Para çoğaldı ama kalite yükselmedi”

17 MİLYON EUROYA GELMİŞTİ
Galatasaray, Jardel’i 2000-2001 sezonu başında 17 milyon euro karşılığında renklerine bağlamıştı. Sarı-Kırmızılılarda 1 sezon forma giyen Brezilyalı forvet Sporting’e 6.2 milyon euroya satılmıştı. Galatasaray formasıyla 43 maça çıkan Mario Jardel 34 gol, 5 asistlik istatistik yakalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x